Отримати консультаційну підтримку
Для отримання консультаційної підтримки перейдіть за посиланням та заповніть анкету. Попередньо переконайтеся, що Ваше підприємство відповідає базовим критеріям прийнятності Проєкту
Отримати консультаціюПідтримка стійкості та розвитку бізнесу від уряду Німеччини
Якщо Ви можете відповісти «так» на усі ці запитання, то Ваше підприємство є прийнятним для участі в Проєкті.
В першу чергу Проєкт підтримає підприємства, що відносяться до значущих для економіки України галузей та підприємства, що зазнали негативного впливу через війну.
Проєкт «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні – Фаза ІІ» фінансується урядом Німеччини.
Проєкт надає фінансову та консультаційну підтримку українським ММСП для того, щоб вони могли продовжувати функціонування та відкривали нові горизонти навіть у складні часи.
Проєкт впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Deutsche Sparkassenstiftung für international Kooperation (DSIK) у співпраці з Фондом розвитку підприємництва (ФРП).
Фінансування надається через фінансові установи, що є партнерами Проєкту: Ощадбанк, Банк Львів, Кредобанк, Укргазбанк, ЦКС "Анісія".
Фахову консультаційну підтримку ММСП в межах Проєкту здійснює Всеукраїнська асоціація консультантів з управління CMC-Ukraine.
Фінансування для ММСП (кредит + грант)
Консультаційна підтримка ММСП
Підприємств вже отримали фінансову і консультаційну підтримку
Ваше підприємство хоче реалізувати інвестиційний проєкт чи поповнити обігові кошти? Для фінансування Ваших ідей Ви можете отримати кредит від однієї з партнерських фінансових установ та доповнити його грантовими коштами від Проєкту.
Кредит на придбання, модернізацію або реконструкцію основних засобів або поповнення обігових
коштів -
до 240 000 євро (еквівалент в національній валюті)
Грант до 30% від суми інвестпроєкту (але не більше ніж 30 000 євро)
Для отримання детальної інформації щодо кредитування та участі у грантовій програмі зверніться до найближчого відділення однієї з партнерських установ
Ви також можете отримати до 40 годин консультаційного супроводу та коучингу від нашого партнера - Всеукраїнської асоціації консультантів з управління CMC-Ukraine, щоб розвинути свої навички для подолання поточних викликів або ж розширення горизонтів вашого бізнесу. Консультаційні послуги є безоплатними для ММСП, оскільки їх вартість покривається Проєктом.
Для отримання консультаційної підтримки перейдіть за посиланням та заповніть анкету. Попередньо переконайтеся, що Ваше підприємство відповідає базовим критеріям прийнятності Проєкту
Отримати консультаціюХто може стати учасником Проєкту
Учасником Проєкту можуть стати підприємства, які відповідають базовим критеріям прийнятності переліченим нижче:
Які галузі та підприємства є пріоритетними для Проєкту?
Проєкт запрошує до участі усі підприємства, що відповідають базовим критеріям прийнятності, однак пріоритет надаватиметься наступним категоріям підприємств:
Підприємства, що відносяться до значущих для економіки України галузей
Підприємства, що зазнали негативного впливу через війну
Підприємства з деокупованих територій:
Внутрішньо переміщені підприємства:
Які підприємства відносяться до категорії підприємств, що зазнали негативного впливу через війну?
В межах Проєкту підприємствами, що зазнали негативного впливу через війну, є підприємства з деокупованих території та внутрішньо переміщені підприємства.
Які підприємства можуть бути класифіковані як внутрішньо переміщені?
В межах Проєкту внутрішньо переміщеними підприємствами вважаються підприємства, які відповідають принаймні одному з нижче зазначених критеріїв:
За якими критеріями визначаються підприємства з деокупованих територій?
В межах Проєкту підприємствами з деокупованих територій вважаються підприємства, які здійснюють господарську діяльність та/або виробничі потужності яких розміщено на територіях, включених до переліку територій, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані російською федерацією (Наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 зі змінами до нього).
Хто може отримати грант?
Грант можуть отримати підприємства, які відповідають базовим критеріям прийнятності Проєкту (дивіться розділ «Хто може стати учасником Проєкту?») та отримали кредит після 1 вересня 2023 року на придбання, модернізацію чи реконструкцію основних засобів та/або поповнення обігових коштів від однієї з фінансових установ, що є партнерами Проєкту.
Як стати учасником грантової програми?
Щоб стати учасником грантової програми, спочатку підприємству необхідно отримати кредит на придбання, модернізацію або реконструкцію основних засобів та/або фінансування обігових коштів від однієї з партнерських фінансових установ. Далі, підтвердити цільове використання кредитних коштів та подати заявку на отримання гранту.
Якою є максимальна сума гранту?
Підприємства, що зазнали негативного впливу через війну, а саме підприємства з деокупованих територій України та внутрішньо переміщені підприємства, можуть отримати грант у розмірі до 30 000 євро (еквівалент в національній валюті за курсом НБУ), для всіх інших підприємств максимальна сума гранту може сягати не більше 20 000 євро (еквівалент в національній валюті за курсом НБУ).
Як визначається розмір гранту, що може бути наданий підприємству?
Розмір гранту визначається індивідуально для кожного заявника і залежить від розміру інвестпроєкту, від цільового використання кредитних коштів та чи належить заявник до категорії підприємств, що зазнали негативного впливу через війну.
Якщо фінансування обігових коштів складає до 30% в структурі інвестпроєкту
Для стандарних ММСП:
Для ММСП, що зазнали негативного впливу через війну:
Якщо фінансування обігових коштів складає більше 30% в структурі інвестпроєкту
Для стандарних ММСП:
Для ММСП, що зазнали негативного впливу через війну:
*Кошти гранту надаються у національній валюті за офіційним курсом НБУ
*Вартість інвестпроєкту – це загальна сума вкладених підприємством коштів для реалізації конкретного проєку, пов’язаного з придбанням, модернізацією або реконструкцією основних засобів або поповненням обігових коштів, за рахунок кредитних та власних коштів. Загальна вартість інвестиційного проєкту має бути не більшою, ніж 240 000 євро (еквівалент в національній валюті) та не повинна включати ПДВ.
Чи можна отримати кілька грантів, якщо підприємство отримає кілька кредитів?
В межах Проєкту заявник може отримати лише один грант. Усі заявки на отримання грантових коштів потрапляють в єдиний реєстр і проходять процес верифікації та ретельної перевірки.
Якою є процедура надання гранту?
Чи можна використати грантові кошти на сплату іншої заборгованості?
Грантові кошти можуть бути використані виключно для часткового дострокового повернення кредиту отриманого у партнерській фінансовій установі та асоційованого з отриманням гранту або на фінансування операційної діяльності підприємства.
Хто перевірятиме використання грантових коштів підприємством?
Використання грантових коштів перевірятиме партнерська фінансова установа, до якої було подано заявку на отримання гранту.
Чи можуть мені відмовити у наданні гранту навіть якщо підприємство отримало кредит у партнерській установі?
Остаточне рішення про надання грантових коштів кожному заявнику приймається після ретельної перевірки прийнятності підприємства відповідно до умов та критеріїв Проєкту, а також з врахуванням встановлених пріоритетів Проєкту (дивіться відповідь на запитання «Які галузі та підприємства є пріоритетними для Проєкту?»).
Яку мінімальну суму кредиту потрібно отримати, щоб стати учасником грантової програми?
Проєктом не встановлена мінімальна сума кредиту.
Який максимальний розмір кредиту можна отримати, щоб стати учасником грантової програми?
Максимальний розмір кредиту може становити 240 000 євро (еквівалент у національній валюті)
На які цілі можна отримати кредит від партнерської установи?
Кредит можна отримати для придбання, модернізації або реконструкції основних засобів та/або поповнення обігових коштів. Зверніть увагу, що від частки обігових коштів, профінансованих за рахунок кредиту, залежатиме розмір гранту (для більш детальної інформації ознайомтесь з відповіддю на запитання «Як визначається розмір гранту, що може бути наданий підприємству?»).
На який термін можна отримати кредит від партнерських фінансових установ?
Термін кредитування залежить від цілей, на які буде надано кредит, а також діючих умов за кредитними продуктами партнерських фінансових установ. Мінімальний термін кредиту, що надаватиметься в рамках субпроєкту, становить два роки для інвестиційних кредитів та один рік для кредитів на поповнення обігових коштів.
Яка вартість кредиту?
Вартість кредиту (включаючи відсоткову ставку, комісію та інші витрати) визначається партнерськими фінансовими установами Проєкту на рівні середньоринкових показників в Україні. Також, ММСП можуть отримати пільгову відсоткову ставку за кредитом, поєднавши його з державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Для отримання більш детальної інформації зверніться до партнерських фінансових установ Проєкту.
Які вимоги до забезпечення кредиту (застави)?
Вимоги до забезпечення кредитних операцій регламентуються кредитними продуктами та нормативними документами фінансових установ. Для отримання більш детальної інформації зверніться до партнерських фінансових установ Проєкту.
Чи можна достроково повернути кредит після отримання гранту?
Дострокове повернення кредиту у перші 6 місяців від дати отримання може бути здійснене лише у сумі, що не перевищує розмір отриманого гранту. Однак, повне дострокове погашення кредиту може відбутися лише через 6 місяців від дати отримання кредитних коштів.
Чи є якісь обмеження щодо заявників та підприємств, що можуть отримати фінансування (включаючи отримання гранту) в межах Проєкту?
Партнерські фінансові установи надають кредити клієнтам відповідно до законодавства України та міжнародних конвенцій.
У наведеному нижче списку виключень визначено види діяльності, які заборонено фінансувати в межах Проєкту:
На додаток до вище наведеного переліку заборонених до фінансування видів діяльності, забороняється фінансувати підприємства що перебувають під санкціями як з боку України, так і інших країн-партнерів.
Які фінансові установи є партнерами Проєкту?
Партнерами Проєкту, через яких надається фінансування, є українські банки - Ощадбанк, Банк Львів, Кредобанк, Укргазбанк, а також кредитна спілка - ЦКС "Анісія.
Хто фінансує Проєкт?
Проєкт «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні – Фаза ІІ» впроваджується в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») та фінансується урядом Німеччини.
Ви можете поставити додаткове запитання, надати зворотній зв'язок чи подати скаргу, надіславши листа на електронну скриньку AFRS-Project@bdf.gov.ua та зазначивши у темі листа «Проєкт «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні»
Підприємства з деокупованих територій:
Внутрішньо переміщені підприємства: